Een blog over fietsinfrastructuur in en rond Gent. De zoekfunctie helpt je op weg…
| DriesO op Voorbeeldfunctie | |
| Ronnius op afwerking (2) | |
| Frans op Sussen | |
| bartdefietser op afwerking (2) | |
| Frederik op Actie Sint-Lievenspoort (… | |
| Renaat op Actie Sint-Lievenspoort (… | |
| Frederik op Actie Sint-Lievenspoort (… | |
| Dries op Voorbeeldfunctie | |
| Frans op Uithangbord | |
| Frans op Actie Sint-Lievenspoort (… | |
| Een boze fietser op Actie Sint-Lievenspoort (… | |
| Renaat op Actie Sint-Lievenspoort (… | |
| Renaat op Actie Sint-Lievenspoort (… | |
| Een boze fietser op Actie Sint-Lievenspoort (… | |
| Ciesvandekwis op wekelijkse ergernis |


15 februari 2012 at 14:32
De wegcode munt al niet uit in duidelijkheid, en sommigen willen er dan nog “fietsstraten” en “roodrijden voor fietsers” invoegen. Als bovendien iedereen in het groeiend woud van verkeersborden nog zelfgemaakte verkeersborden toevoegt, wordt de chaos compleet.
Een campagne om enkele elementaire “fietsbeschermende” regels in de wegcode te beklemtonen kan misschien nuttiger zijn. Want met de kennis van die regels ( zoals inhaalverbod op verhoogde inrichtingen, minimum 1 m zijdelings afstand houden bij inhalen, voorrang op het fietspad) is het bij de weggebruikers erg pover gesteld.
Een van die onbekende regels is dat het fietspad enkel verplicht is voor fietsers wanneer die berijdbaar is. Als dat niet het geval is, mag de fietser de rijbaan volgen. Daarom al heeft de overheid er alle belang bij om fietspaden berijdbaar te houden.
15 februari 2012 at 17:30
Een fietspad mag je, zoals jij waarschijnlijk weet, ook verlaten om andere fietsers in te halen. Toen ‘s ochtends op de kleine ring het verkeer traag reed (iets trager dan mij, maar iets sneller dan de fietsers voor mij op het fietspad), deed ik dat eens. De auto achter mij heeft de hele duur van mijn inhaalbeweging lang zijn claxon gebruikt. Dan vraag je je af waarom, ik hinderde hem totaal niet. Wil hij mensen met veel lawaai zijn versie van het verkeersreglement aanleren? Of wou hij gewoon zijn frustratie uiten? Vast staat denk ik dat hij totaal geen idee heeft dat dat toegelaten was.
15 februari 2012 at 18:04
Vermoedelijk puur afgunst: “ik kan niet sneller dan dit met mijn blikken doos, dus jij mag dat ook niet”. Dat merk je wel meer. Als je dan vraagt wat er aan de hand is, komt daar gegarandeerd het woordje “gevaarlijk” in, samen met een ondertoon van opgekropte agressie. Triestig volkje, die automobilisten (zonder te veralgemenen).